Neděle a pondělí na škole v přírodě

11.09.2012 09:18

Vážení rodiče, 

    nedělní dopoledne strávily děti v přítomnosti jejich vychovatelů. Na svém prvním nástupu získaly informace o celém průběhu pobytu a především zjistily, co je námětem školy v přírodě. Na všechny účastníky tak čeká námořní týden.

    První úkol tedy zněl: "Vytvořit posádku a rozdělit si funkce (plavčík, lodník, kuchař, spojař, ...), namalovat vlajku, zvolit kapitána lodi a připravit společný název a nástup." Toto vše pak všechny poskádky předvedly nám všem při večerním programu (diskotéka).

    Nedělní odpoledne bylo celé věnováno zásobování lodi. Posádka si tak vyzkoušela jaké to je získat zásoby potravin, materiálu a dalšího, před vyplutím. 

 

    Pondělní dopoledne bylo v režii učitelů. Odpolední program, který uvedl při nástupu hlavní vychovatel Martin, bylo zaměřeno na získávání jazykových dovedností. Vzhledem k tomu, že na lodi při vyplutí je poměrně hluk a členové posádky jsou z různých koutů světa, je důležité umět se dorozumět. Všichni se tak začali zábavnou formou učit námořnický jazky. Tento se skládá především ze znaků znakové řeči :-)

    Ve večerním soutěžení proti sobě stáli již kompletní posádky a jejich jednotlivý členové. Tito pak soutěžili proti sobě v souboji hodností.

© 2004 - 2019 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode